CHISINÁU, 3. října 2019 - Zástupci Geografické služby generálního štábu ozbrojených sil ČR a Úřadu vojenské geografie a meteorologie byli v Kišiněvě ve dnech 2-3. října, aby se seznámili se strukturou, schopnostmi a schopnostmi základny topografická armáda národní armády.
Cílem návštěvy je navázat spolupráci mezi strukturami vojenské geoinformační služby podřízené velitelství štábu Národní armády a Vojenskou geografickou službou České republiky v oblasti vojenské geografie a topografie, a také navázat vzájemnou výměnu geoinformačních údajů, plánovaných pro použití v rámci národních a mezinárodních projektů.
Tým geografů, doprovázený českým velvyslancem v Moldavské republice Zdeňkem Krejčím, podřízené velitelství štábu Národní armády a Vojenskou geografickou službou České republiky v oblasti vojenské geografie a topografie, měl schůzku s ministrem zahraničí Vladimírem Iljevem, na které se přiblížila perspektiva bilaterální spolupráce v oblasti vojenské topografie zahájením společných projektů zaměřených na výměnu, informace a zkušenosti, výcvik v terénu a další činnosti prospěšné pro obě armády.
https://www.army.md/?lng=2&action=show&cat=122&obj=5966